Kurs prawa jazdy jest dosyć czasochłonny. Wymaga uczestnictwa najpierw w 30 godzinach nauki teoretycznej, a następnie w 30 godzinach jazdy. Czas trwania całej nauki może więc być mocno rozciągnięty w czasie. Dlatego też w ostatnich latach szkoły jazdy mocno zmodyfikowały swoje oferty. Kursanci mają do wyboru nie tylko standardową naukę, ale również kursy weekendowe. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród osób, które chcą szybciej zdobyć upragnione uprawnienia.
Prawo jazdy jest zdecydowanym ułatwieniem w życiu. Dzięki możliwości prowadzenia auta możemy uniezależnić się od komunikacji publicznej, bez problemu docierać tam, gdzie nie jeżdżą żadne pociągi czy autobusy, a także być panami własnego czasu. Dzięki uprawnieniom możemy o dowolnej porze wsiąść za kierownicę zamiast martwić się dojazdem na czas w razie nagłych sytuacji. Aby zdobyć prawo jazdy, trzeba najpierw ukończyć kurs teoretyczny i praktyczny, a następnie zdać egzamin państwowy.
Sporo czasu od startu do egzaminu
Od momentu zapisania się do szkoły jazdy do chwili, w której odbierzemy wymarzony dokument, może więc minąć wiele miesięcy. Im więcej będziemy mieć podejść do egzaminu, tym uzyskanie prawa jazdy przeciągnie się w czasie. Warto więc bardzo poważnie podejść do nauki i przygotować się na takim poziomie, który pozwoli nam zdać egzamin za pierwszym razem. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby od razu po kursie iść na egzamin, dobrym rozwiązaniem mogą być jazdy doszkalające Warszawa lub realizowane w innym mieście. Najlepiej jest doszkalać się w tym mieście, w którym będziemy zdawać egzamin. Wtedy możemy skupić się na nauce najtrudniejszych manewrów, a także nawet kilka razy pokonać najpopularniejsze trasy egzaminacyjne. Na https://qmobil.pl/jazdy-doszkalajace/ można znaleźć sprawdzoną i ciekawą opcję jazd doszkalających, dzięki którym nie będziemy zdawać egzaminu w nieskończoność i być może już za pierwszym podejściem uzyskamy wymarzone uprawnienia.
A może kursy weekendowe?
Kursy weekendowe to propozycja wielu szkół jazdy dla osób, którym zależy na czasie. Oczywiście, nazwa wcale nie oznacza, że uda nam się zrobić cały kurs w jeden weekend. Można natomiast mocno skondensować teorię – kurs teoretyczny trwa najczęściej od piątku do niedzieli i w tym czasie można zrealizować 30 godzin zajęć teoretycznych. To dobre rozwiązanie, jeśli standardowy kurs trwający wiele tygodni to dla nas stanowczo za długo.
Aby móc w ciągu weekendu zrobić całą teorię, trzeba najlepiej kilka dni wcześnie wyrobić sobie numer PKK, czyli profil kandydata na kierowcę. Konieczna jest więc wizyta u lekarza orzecznika, który wystawi zaświadczenie o braku przeciwwskazań do bycia kierowcą. Na taką wizytę można umówić się praktycznie w ciągu jednego dnia lub z dnia na dzień. Następnie wyrobienie PKK to zwykle jedna wizyta w odpowiednim dla miejsca zamieszkania wydziale komunikacji. Po załatwieniu tych formalności możemy od razu zapisać się na szybki kurs. Jeśli uda nam się odbyć wszystkie zajęcia teoretyczne w weekend, możemy o wiele szybciej przystąpić do nauki praktycznej. Na zajęcia z instruktorem zwykle kursanci umawiają się indywidualnie, dopasowując terminy do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.
Większość kursantów, którzy decydują się na kursy weekendowe, zalicza wszystkie niezbędne jazdy w czasie mniej więcej od miesiąca do trzech miesięcy. Cały kurs jest więc mocno skrócony i szybciej można podejść do egzaminu. Jeśli ktoś mieszka w Warszawie lub okolicach, sprawdzone kursy weekendowe może znaleźć na www.qmobil.pl/kursy-weekendowe/. Dobra szkoła, świetna infrastruktura i sprawdzeni instruktorzy to gwarancja bezproblemowej nauki.
Dla kogo kursy weekendowe?
Kursy weekendowe są przeznaczone przede wszystkim dla osób, którym zależy na czasie i chcą dosyć szybko zrobić prawo jazdy. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że szybki kurs nie oznacza zawsze szybkiego zdobycia uprawnień. Wszystko zależy od tego, jak nam pójdzie na egzaminie państwowym. Jeśli za bardzo nie przyłożymy się do nauki i egzamin trzeba będzie powtarzać nawet kilkakrotnie, może się okazać, że szybki kurs weekendowy wcale nie przyspieszy zdobycia prawa jazdy. Jak widać, wiele zależy od podejścia samych uczestników do nauki zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Skondensowany kurs teoretyczny w jeden weekend to konieczność przyswojenia wielu informacji samodzielnie, na własną rękę z materiałów dostarczonych przez szkołę jazdy. W jeden weekend na zajęciach nie da się bowiem od razu przyswoić i zapamiętać całej wiedzy, która będzie potrzebna na egzaminie teoretycznym. Kursy weekendowe są więc dobre dla osób zmotywowanych, odpowiedzialnych i sumiennych, które potrafią sprawnie zorganizować sobie naukę własną.
Pamiętaj, by wybrać dobrą szkołę
Kursy weekendowe na prawo jazdy możemy dziś znaleźć w wielu szkołach nauki jazdy praktycznie w każdym mieście. Są one zwykle nieco droższe od standardowych kursów, jednak pozwalają zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. W poszukiwaniu dobrego weekendowego kursu warto przejrzeć ofertę co najmniej kilku szkół jazdy, zwracając uwagę na wiele parametrów oferty, ale niekoniecznie na cenę. Koszty kursu nie powinny być ważnym kryterium wyboru szkoły. Kursy w różnych szkołach kosztują dosyć podobnie, mogą się różnić niewielką kwotą kilkuset złotych. Nie jest to aż tak duża kwota, aby w ramach oszczędności decydować się na jak najtańszą szkołę. Tanie usługi w każdej branży, nie tylko w przypadku nauki jazdy, mogą bowiem wiązać się z nie najwyższą jakością.
Wybierając szkołę nauki jazdy zwracajmy wiec uwagę na terminy rozpoczęcia kursów, infrastrukturę szkoły, zarówno dotyczącą miejsc zajęć teoretycznych, jak i floty samochodów, w których odbywa się nauka praktyczna. Przed zapisaniem się na kurs sprawdźmy również koniecznie, jakie są opinie o danej szkole wśród osób, które już korzystały z jej usług. Dobrym i miarodajnym wskaźnikiem może być również poziom zdawalności. Im więcej czasu poświęcimy na znalezienie naprawdę dobrej szkoły, tym większa pewność, że kurs będzie prowadzony na świetnym poziomie, a zdanie egzaminu państwowego nie będzie dla nas problemem.
Artykuł sponsorowany
.
Komentarze (0)
Zostaw komentarz